Czujnik do ściany przesuwnej /mobilnej/

Budowa ścian przesuwnych cieszy się coraz większą popularnością. Cel działania jest oczywisty - podzielić dużą przestrzeń biurową na części, a jednocześnie pozostawić sobie możliwość skorzystania z całości. Technika bardzo często stosowana przy podziale dużej przestrzeni konferencyjnej na mniejsze salki dydaktyczne, wyposażone w autonomiczny sprzęt audiowizualny.

Czujnik do ścian mobilnych to jeden z modułów systemu sterowania ErSter. Zasilany jest napięciem z centrali sterującej i do centrali wysyła komunikaty sygnalizujące, czy ściana jest aktualnie rozłożona, czy złożona.

Posiada wbudowane gniazdo 2,1/5,5 DC do podłączenia zasilania zewnętrznego. Wówczas może pełnić funkcję samodzielnego czujnika zintegrowanego z miniaturowym przekaźnikiem mocy, o obciążalności 10A (230VAC). Konfiguracja styków: NO|C|NC.

Funkcję detektorów pełnią różnorodne (wybór zależny od aktualnych potrzeb) "czujniki otwarcia" typu NO/NC, zapożyczone z systemów alarmowych.

Najczęściej stosowany do przełączania trybu pracy głośników sali podrzędnej. Po demontażu ściany przesuwnej głośniki automatycznie stają się integralną częścią systemu nagłośnienia sali nadrzędnej.

Ze względu na zapewnioną komunikację pomiędzy czujnikiem a centralą sterującą zakres zastosowań modułu jest w zasadzie nieograniczony. Uzależniony jedynie od inwencji konstruktora.

© 2024 FachTech Robert i Natalia Trzmiel
systemy prezentacyjne i nagłośnieniowe
multiusługi elektryczne i elektroniczne