Zintegrowany system sterowania ErSter

Systemy sterowania to autorski, wciąż rozwijany projekt naszej Firmy. Jego celem jest integracja zarządzania urządzeniami będącymi na wyposażeniu sal konferencyjnych lub dydaktycznych przy wykorzystaniu technologii mikroprocesorowych.

W większości przypadków zapewniamy sterowanie projektorem przez port RS232, torem audio oraz ekranem elektrycznym, choć realizowaliśmy również projekty o większym stopniu integracji.

Niebagatelną zaletą Systemu jest jego relatywnie niska cena. Zarówno oprogramowanie, jak i moduły elektroniczne wykonywane są w naszych pracowniach. Pomijane są zatem wszelkie marże pośredników.

Założyliśmy, że nasze systemy muszą spełniać trzy podstawowe kryteria – ergonomia, intuicyjność i niezawodność. Nasi programiści dokładają starań, by w efekcie końcowym Użytkownik otrzymał nieskomplikowany system sterowania, który jest w stanie obsłużyć osoba postronna, bez wcześniejszego przeszkolenia.

ErSter to produkt w 100% polski.

Nie posiłkujemy się tanim importem ze wschodu. Wszystkie moduły wykonywane są od podstaw w naszej pracowni elektronicznej. Zatrudniamy elektroników o poświadczonych kwalifikacjach, znakomicie znajdujących się zarówno w dziedzinie software jak i hardware.

Nasz warsztat mechaniczny pozwala w sposób szybki i elastyczny dostosowywać elementy mechaniczne do potrzeb realizowanych projektów.

Warunkowa ochrona gwarancyjna.

Aby w okresie eksploatacji do minimum ograniczyć występowanie tzw. wad ukrytych wszystkie moduły podlegają 7 dniowemu okresowi testowemu. Być może dlatego, bez żadnych obaw, gwarantujemy minimum 36 miesięcy bezawaryjnej pracy naszych układów elektronicznych.

Użytkowane systemy sterowania również podlegają trzyletniej ochronie gwarancyjnej, jednakże ze względu na dużą ilość połączeń przewodowych oraz podzespołów mechanicznych, zainstalowanych m.in. w manipulatorach, muszą podlegać corocznym przeglądom serwisowym. Przeglądy gwarancyjne wykonywane są gratis. Użytkownik ponosi jedynie koszty dojazdu. Warto, zatem, rozważyć możliwość wykonania usługi w ramach kompleksowego przeglądu serwisowego systemu AV.

ErSter nie jest systemem „skończonym”.

Nie ma możliwości zakupu wersji uniwersalnej i adoptowania jej do obsługi dowolnej Sali. Każdy zestaw dedykowany jest do określonej lokalizacji, wyposażonej w wyspecyfikowany we wstępnym zamówieniu sprzęt audiowizualny. To na etapie zamówienia podejmowana jest decyzja o użyciu określonego mikrokontrolera oraz podzespołów peryferyjnych (np. ilości modułów łączności, manipulatorów lub zestawów przekaźnikowych). Po wykonaniu tych czynności do pracy przystępują nasi specjaliści wykonując potrzebne moduły elektroniczne i pisząc dedykowane oprogramowanie, uwzględniające procedury sterowania wymagane przez przyszłego Użytkownika sali.

ErSter to nie tylko centralka sterująca.

Sercem Systemu jest centralka. To do niej zbiegają się wszystkie sygnały potrzebne do zintegrowanego zarządzania salą. To w jej mikrokontrolerze zaszyte są procedury odpowiednio sterujące portami I/O (wejścia/wyjścia), procedury sygnalizacyjno-kontrolne oraz procedury łączności.

Do realizacji zintegrowanego sterowania salą audiowizualną oprócz samej centrali potrzebny jest cały zestaw modułów peryferyjnych:

  • manipulatory – zazwyczaj przełączniki lub zestawy przełączników mono lub bistabilnych montowane w formie zintegrowanej (panele sterujące) lub indywidualnej (np. w elementach mozaiki przyłączy stołowych lub ściennych)
  • zestawy przekaźnikowe – galwanicznie odseparowane od Systemu moduły wysokonapięciowe, których zadaniem jest odpowiednie reagowanie na komendy otrzymywane z Centrali. Najczęściej używane do opuszczania/podnoszenia ekranów, rolet, itp.
  • kontrola i sygnalizacja – elementy optyczne i/lub akustyczne sygnalizujące stan pracy centrali.
  • łączność – konwertery sygnału TTL->RS232 w ilości odpowiedniej do ilości urządzeń, którymi steruje Centrala.
  • zasilanie – zasilacze stabilizowanego napięcia o wydajności prądowej zależnej od zapotrzebowania układu sterowania.


Artykuły powiązane:

- ErSter BASIC

- ErSter BASIC ARMADILLO /pancernik/

- ErSter ONE, czyli... włącz, pracuj i wyłącz jednym przyciskiem...

- ErSter NOON - pozbywamy się ważnego przycisku

© 2024 FachTech Robert i Natalia Trzmiel
systemy prezentacyjne i nagłośnieniowe
multiusługi elektryczne i elektroniczne