Systemy nagłośnieniowe i instalacje radiowęzłowe
Każda sala dydaktyczno-konferencyjna powinna być doposażona w profesjonalnie zaprojektowany i wykonany system nagłośnienia, składający się z dwóch, czasami trzech podsystemów podłączonych do modułu wspólnego, jakim jest (analogowy bądź cyfrowy) mikser sygnałów audio + wzmacniacz mocy lub wielokanałowy wzmacniacz miksujący.
Najogólniej, szkielet systemu nagłośnienia Sali (Sal) projektowany jest w oparciu o następujące podsystemy:
- Podsystem obsługi toru audio projektora
- Podsystem obsługi mikrofonów przewodowych i bezprzewodowych
- Podsystem obsługi peryferyjnych urządzeń audio
Zwieńczeniem budowy Systemu jest odpowiedni dobór głośników lub zestawów głośnikowych.
Szczególnym rodzajem systemów nagłośnieniowych są instalacje radiowęzłowe. W zależności od zapotrzebowania wykonuje się jedno lub wielostrefowe systemy rozgłoszeniowe, umożliwiające emisję komunikatów głosowych i audycji muzycznych w ramach jednej, ogólnej, strefy odsłuchu lub kilku stref. Dobór elementów czynnych i biernych radiowęzła uzależniony jest od wielu czynników. Między innymi: kubatury i topografii obiektu, ewentualnego rozdziału na strefy odsłuchu, usytuowania punktów rozgłoszeniowych, itd...
Nasi elektroakustycy z powodzeniem instalowali, konfigurowali i balansowali systemy audio zarówno w dużych salach konferencyjnych, jak i małych salkach dydaktyczno-szkoleniowych. "Nasze" zestawy pracują w kilku domach weselnych, salach fitness, domach kultury, szkołach i przedszkolach.
Nie wykonujemy instalacji niskobudżetowych! Żeby do minimum ograniczyć ryzyko generowania w głośnikach "białego szumu" lub tzw. "brumienia" używamy wyłącznie niskoczęstotliwościowych przewodów wysokiej jakości oraz dedykowanego do nich osprzętu kablowego.
Nie preferujemy konkretnych producentów, marek lub dystrybutorów sprzętu i osprzętu nagłośnieniowego. Dla każdej lokalizacji staramy się indywidualnie dobierać optymalne rozwiązania, gwarantujące zadowalającą jakość, bezawaryjność i profesjonalną obsługę serwisową.