System FM, czyli Bezprzewodowy System Transmisji Dźwięku

 (alternatywa dla wynajmu pętli indukcyjnych?)

Czy wypożyczenie bezprzewodowego systemu transmisji sygnałów dźwiękowych /potocznie: Systemu FM/ może być alternatywą dla zastosowania tymczasowej pętli indukcyjnej dla osób niedosłyszących?

Odpowiedź nie może być jednoznaczna, gdyż dobór środków technicznych w dużej mierze uzależniony jest od skali i charakterystyki Wydarzenia, które zamierzamy obsłużyć. Zazwyczaj szukamy kompromisu - "złotego środka" - który zapewni odpowiedni komfort niedosłyszącym Uczestnikom spotkania, a jednocześnie nie narazi Organizatora na nieuzasadnione koszty...

W dużym skrócie: ATS - Audio Transmission System (System Transmisji Dźwięku) to zespół, odpowiednio skonfigurowanych nadajników i odbiorników najczęściej działających w paśmie radiowym UHF. Zwykle nadajnik podłączony jest do systemu nagłośnienia sali konferencyjnej, a odbiorniki rozdawane osobom słabosłyszącym. Odsłuch realizowany jest poprzez dołączone do odbiornika monosłuchawki lub wyjście liniowe AudioOut, w które wyposażone są odbiorniki.

Wypożyczenie zestawu ATS oferujemy jako alternatywę montażu tymczasowej pętli indukcyjnej, gdy na potencjalnym Wydarzeniu zadeklarowana jest liczba do pięciu osób niedosłyszących, które będą rozlokowane w sposób losowy na sali konferencyjnej.


Innym, niemniej popularnym, zastosowaniem Systemu FM są zajęcia warsztatowe lub plenerowe z udziałem osób słabosłyszących. Wówczas prelegent zaopatrzony jest w nadajnik, do którego podłączony jest mikrofon (najczęściej tzw. krawatowy).


Wszystkie urządzenia, których używamy, spełniają wymagania normy 2014/53/UE. Nie wymagają zezwolenia i zostały dopuszczone do użytkowania w krajach należących do UE oraz EFTA.


 Oferujemy możliwość zakupu odpowiednio skompletowanego zestawu, zawierającego gotowy do pracy System FM oraz podzespoły peryferyjne, znacząco zwiększające komfort jego użytkowania.

© 2024 FachTech Robert i Natalia Trzmiel
systemy prezentacyjne i nagłośnieniowe
multiusługi elektryczne i elektroniczne