Bezprzewodowy System Transmisji Dźwięku

- alternatywa dla wynajmu pętli indukcyjnych?

Czy wypożyczenie bezprzewodowego systemu transmisji sygnałów dźwiękowych może być alternatywą dla zastosowania tymczasowej pętli indukcyjnej dla osób niedosłyszących?

Odpowiedź nie może być jednoznaczna, gdyż dobór środków technicznych w dużej mierze uzależniony jest od skali i charakterystyki Wydarzenia, które zamierzamy obsłużyć. Zazwyczaj szukamy kompromisu - "złotego środka" - który zapewni odpowiedni komfort niedosłyszącym Uczestnikom spotkania, a jednocześnie nie narazi Organizatora na nieuzasadnione koszty...

W dużym skrócie: ATS - Audio Transmission System (System Transmisji Dźwięku) to zespół, odpowiednio skonfigurowanych nadajników i odbiorników działających w paśmie radiowym UHF. Zwykle nadajnik podłączony jest do systemu nagłośnienia sali konferencyjnej, a odbiorniki rozdawane osobom słabosłyszącym. Odsłuch realizowany jest poprzez dołączone do odbiornika monosłuchawki lub wyjście liniowe AudioOut, w które wyposażone są odbiorniki.

Wypożyczenie zestawu ATS oferujemy jako alternatywę montażu tymczasowej pętli indukcyjnej, gdy na potencjalnym Wydarzeniu zadeklarowana jest liczba do pięciu osób niedosłyszących, które będą rozlokowane w sposób losowy na sali konferencyjnej.


Wszystkie urządzenia, których używamy, spełniają wymagania normy 2014/53/UE. Nie wymagają zezwolenia i zostały dopuszczone do użytkowania w krajach należących do UE oraz EFTA.

 

© 2023 FachTech Robert i Natalia Trzmiel
systemy prezentacyjne i nagłośnieniowe
multiusługi elektryczne i elektroniczne