Przerwa urlopowa: 14 - 24 czerwca

Uwielbiamy wypoczywać poza zasięgiem i z dala od internetu... Na Państwa maile odpowiemy niezwłocznie po powrocie...

Wydarzenia plenerowe z udziałem osób niedosłyszących.

Tymczasowa pętla indukcyjna do zastosowań na zewnątrz budynków

Organizacja imprezy plenerowej ze spodziewanym udziałem osób niedosłyszących (np. uroczystości z udziałem Kombatantów, Msze polowe, wydarzenia plenerowe w Domach Seniora, itp...) zazwyczaj sprowadza się do poszukiwania firmy nagłośnieniowej, realizującej tego typu projekty. A takich firm jest niewiele, bo temat trudny, instalatorsko kosztowny i niosący ze sobą duże ryzyko uszkodzenia sprzętu zarówno ze strony uwarunkowań lokalnych związanych z Wydarzeniem jak i zastanych warunków pogodowych.

Realizowane przez FachTech tymczasowe pętle plenerowe wykonywane są techniką naziemną.

W zależności od powierzchni (murawa, kostka brukowa) stosowane są odpowiednie techniki tymczasowego mocowania aktywnego przewodu pętli. W przypadku kostki brukowej lub innych powierzchni utwardzanych nie ingerujemy w strukturę podłoża, stosując żeliwne obciążniki, które dla zapewnienia lepszej widoczności pomalowane są farbą fluorescencyjną.

Obszar objęty działaniem pętli indukcyjnej jest w widoczny sposób oznakowany.

Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa na całej długości pętla zrealizowana jest w hermetycznym kokonie. Może zatem pracować w czasie ulewnych opadów deszczu, a nawet zalegać w kałużach. Otoka ochronna /kokon/ przewodu pętli ma kolor jaskrawozielony co sprawia, że instalacja jest dobrze widoczna dla uczestników wydarzenia. Jest odporna na deptanie lub sporadyczny przejazd pojazdów.

Wzmacniacz pętli indukcyjnej wraz z akcesoriami zainstalowany jest w obudowie odpornej na np. udary mechaniczne, zalanie, itp... W celu maksymalnego wykorzystania mocy emisyjnej, najczęściej bywa posadawiany w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru aktywnego działania pętli. Tam również organizowany jest punkt dozoru i obsługi technicznej. Maksymalna odległość wzmacniacza od zastanych węzłów nagłośnienia i zasilania wynosi ~50 metrów.

Na życzenie Organizatora gotowi jesteśmy zabezpieczyć Imprezę zestawem nagłośnieniowym, zawierającym w ukompletowaniu m.in. kolumny aktywne na statywach, zestawy mikrofonów przewodowych lub/i bezprzewodowych oraz mikser estradowy umożliwiający jednoczesną emisję dźwięku z wielu źródeł sygnału.

Również, na życzenie, zabezpieczymy Wydarzenie markowym agregatem prądotwórczym.

Wszystkie urządzenia, których używamy, spełniają wymagania normy EN60118-4


Usługa wynajmu plenerowej pętli indukcyjnej obejmuje:

  • dostawę wzmacniacza pętli wraz z niezbędnymi akcesoriami
  • wykonanie obwodowej pętli indukcyjnej techniką naziemną, przytwierdzonej do podłoża na zasadzie "tymczasowości" i odpowiednio oznakowanej
  • wpięcie wzmacniacza pętli do zastanych systemów zasilania i nagłośnienia /węzeł zlokalizowany maks. 50 metrów od miejsca posadowienia wzmacniacza pętli indukcyjnej/
  • kalibracja systemu, dostosowanie do pracy w bezobsługowym trybie ciągłym
  • na życzenie Organizatora; pełnienie dyżuru technicznego w czasie trwania event'u
  • demontaż pętli indukcyjnej

Artykuły powiązane:

- System FM, czyli Bezprzewodowy System Transmisji Dźwięku

 

© 2024 FachTech Robert i Natalia Trzmiel
systemy prezentacyjne i nagłośnieniowe
multiusługi elektryczne i elektroniczne