Automatyczny sterownik ekranu EXTER_USB

Seria "USB" to sprawdzone, niezawodne i jednocześnie najtańsze moduły stosowane wszędzie tam, gdzie projektor w momencie włączenia wystawia na gniazdo USB napięcie 5VDC. Maksymalna obciążalność gniazda USB musi być większa od 25mA.

Czynności przedinstalacyjne polegają na pomiarze zmian napięcia na gnieździe USB projektora. Pomiaru dokonujemy po optymalnym skonfigurowaniu urządzenia, gdyż często zdarzają się przypadki, że napięcie stałe pojawia się w ściśle określonej konfiguracji (niekoniecznie optymalnej). Wówczas "skazani" jesteśmy na zastosowanie bezinwazyjnego Extera w wersji "M/S" lub... zrezygnowanie z konfiguracji optymalnej.

Obciążalność wyjściowa - 10A/230VAC

Niskonapięciowy układ elektroniczny galwanicznie odseparowany od części wysokonapięciowej.

W celu likwidacji potencjalnych stanów niestabilnych zastosowano niezauważalne opóźnienie czasowe zadziałania podzespołów wykonawczych.

Aby maksymalnie uprościć instalację, urządzenie zostało umieszczone w niewielkiej obudowie z tworzywa sztucznego. Poprzez dwie dławice kablowe wyprowadzono: przewód 3x1,5 zakończony wtyczko-gniazdem 230VAC z bolcem uziemiającym (w gniazdo wpinamy przewód zasilający projektora) oraz przewód 4x1,5 służący do podłączenia ekranu.

Oprócz dławic kablowych w obudowie znalazło się miejsce na gniazdo RCA służące do podłączenia sterownika do gniazda USB projektora. /przewód 1,5m w ukompletowaniu/

W wersji "USB_CS" dodatkowo w obudowie znajduje się gniazdo typu Jack 3,5mm. Jest to złącze dedykowane dla systemu SYS_OFF.

 

© 2024 FachTech Robert i Natalia Trzmiel
systemy prezentacyjne i nagłośnieniowe
multiusługi elektryczne i elektroniczne