Automatyczne sterowniki ekranu EXTER_V

Seria "V" to sprawdzone i niezawodne moduły stosowane wszędzie tam, gdzie projektor wystawia na specjalnie wydzielone gniazdo tzw. napięcie triggujące. Dobór wersji (V5 lub V12) uzależniony jest od wartości napięcia triggującego (zwykle 5 lub 12VDC)

Czynności przedinstalacyjne polegają na pomiarze zmian napięcia. Pomiaru dokonujemy po optymalnym skonfigurowaniu projektora, gdyż często zdarzają się przypadki, że napięcie triggujące pojawia się w ściśle określonej konfiguracji (niekoniecznie optymalnej). Wówczas "skazani" jesteśmy na zastosowanie bezinwazyjnego Extera w wersji "M/S" lub... zrezygnowanie z konfiguracji optymalnej.

W zależności od wersji (V5 lub V12) moduły zasilane są napięciem 5 lub 12 VDC. /zasilacz w ukompletowaniu/

Obciążalność wyjściowa - 10A/230VAC

Niskonapięciowy układ elektroniczny galwanicznie odseparowany od części wysokonapięciowej.

Aby maksymalnie uprościć instalację, urządzenie zostało umieszczone w obudowie z tworzywa sztucznego. Poprzez dwie dławice kablowe wyprowadzono: przewód 3x1,5 zakończony wtyczko-gniazdem 230VAC z bolcem uziemiającym (gniazdo wykorzystywane do podłączenia zasilacza) oraz przewód 4x1,5 służący do podłączenia ekranu.

Oprócz dławic kablowych w obudowie znalazło się miejsce na gniazdo zasilania 2,1/5,5 oraz gniazdo RCA służące do podłączenia do sterownika napięcia triggującego. /przewód 1,5m w ukompletowaniu/

W wersji "V5_CS" dodatkowo w obudowie znajduje się gniazdo typu Jack 3,5mm. Jest to złącze dedykowane dla systemu SYS_OFF.

© 2024 FachTech Robert i Natalia Trzmiel
systemy prezentacyjne i nagłośnieniowe
multiusługi elektryczne i elektroniczne