Inteligentne domy odstraszają złodziei

Lokalne serwisy społecznościowe przesiąknięte są ostrzeżeniami przed narastającą plagą kradzieży... Nie ma tygodnia bez informacji typu: nieznane samochody jeżdżą powoli ulicami, przystają, fotografują posesje. W przypadku zainteresowania właścicieli natychmiast odjeżdżają. Nie trudno się domyśleć, co to może oznaczać.

Od lat projektujemy i instalujemy profesjonalne systemy alarmowe oraz zestawy monitoringu wizyjnego. Każda realizacja poprzedzona jest wizją lokalną, na bazie której wykonywana jest analiza ryzyka, czynność bardzo pomocna w doborze optymalnych środków zabezpieczeń. Problem w tym, że alarm działa wtedy, kiedy ktoś naruszył chronioną strefę. Poprawnie zainstalowane kamery zarejestrują potencjalnego intruza, tyle że intruz ma oczy. Widzi kamery równie dobrze, jak kamery jego...

Co zrobić, by odstraszyć potencjalnych włamywaczy? Potencjalnych, bo zanim staną się włamywaczami, są wnikliwymi obserwatorami, którzy niczym wataha wilków krążą po okolicy i wybierają bezbronne ofiary.

Z pomocą może nam pośpieszyć technologia Smart Home, a właściwie jej wybrane elementy.

Wykonanie instalacji elektrycznej w konwencji "inteligentny dom" to potężny wydatek, na który stać jedynie nielicznych. Bywają jednak rozwiązania nie mniej inteligentne, a znakomicie tańsze. Mowa tu oczywiście o wyspecjalizowanych modułach, które po odpowiedniej konfiguracji sprawiają, że opuszczony dom może, osobom postronnym, wydawać się tętniącym życiem.

I w tym momencie wskazane jest zakończenie artykułu...

Nie, nie dlatego że nie mamy nic więcej do powiedzenia, bo mamy. Kończymy, bo nie w naszym i naszych Klientów interesie jest opisywanie złodziejom czego się mogą spodziewać... Niech sobie nadal jeżdżą, przystają i fotografują... ku uciesze naszych kamer...