Przerwa urlopowa: 14 - 24 czerwca

Uwielbiamy wypoczywać poza zasięgiem i z dala od internetu... Na Państwa maile odpowiemy niezwłocznie po powrocie...

Wynajem mobilnej /przenośnej/ pętli indukcyjnej

dla osób słabosłyszących

Wynajem pętli przenośnych /kompaktowych/ jest szczególnym rodzajem wypożyczenia.

W przeciwieństwie do najmu pętli obwodowych /tzw. powierzchniowych/, w którym nierozerwalną częścią usługi jest udział wykwalifikowanego instalatora w procesie montażu i uruchomienia oraz demontażu pętli, a nawet pełnienia dyżuru technicznego podczas trwania event'u, pętle mobilne wynajmowane są Instytucjom/Osobom, które doświadczenia w użytkowaniu pętli praktycznie nie posiadają.

Dokładamy starań, by wynajmowane przez FachTech zestawy pętli kompaktowych były w nienagannym stanie technicznym. Przed każdym wypożyczeniem są sprawdzane i kalibrowane.

Do potencjalnych Użytkowników dostarczane są w profesjonalnych skrzynkach transportowych, starannie wyściełanych gąbkami ochronnymi.

W każdej skrzynce, oprócz gotowego do pracy Zestawu (kompaktowy wzmacniacz pętli indukcyjnej na stand'dzie umożliwiającym posadowienie urządzenia w pozycji pionowej, zasilacz, mikrofon krawatowy) znajduje się instrukcja obsługi urządzenia w języku polskim.

Na życzenie Użytkownika zestaw może być wzbogacony o akcesoria dodatkowe: mikrofon pulpitowy i/lub dedykowaną do modelu pętli monosłuchawkę zapewniającą obsługę osób, które niedosłyszą, ale odpowiednich aparatów słuchowych nie posiadają. Akcesoria te (wraz z podstawowym okablowaniem w postaci przedłużaczy Jack 3,5mm) stanowią wyposażenie kolejnej walizki.


Artykuły powiązane:

- Wynajem obwodowych /powierzchniowych/ pętli indukcyjnych dla osób niedosłyszących

- Zamiana mowy na tekst w czasie rzeczywistym

Zamiana mowy na tekst w czasie rzeczywistym

 (systemy wspomagania dla osób niedosłyszących)

Pełniąc dyżury techniczne w czasie wynajmu pętli indukcyjnych wielokrotnie mieliśmy styczność z osobami słabosłyszącymi.

Bazując na Ich otwartości, wiedzy i chęci do dawania cennych porad i sygnalizacji "bolączek", których doświadczają, a których my, osoby słyszące, nie jesteśmy świadomi, FachTech stara się wdrażać kolejne systemy wspomagania, licząc skrycie, że ten lub tamten będzie, przysłowiowym, "strzałem w dziesiątkę"...

I właśnie udział w warsztatach z udziałem wielu osób niedosłyszących zainspirował nas do sięgnięcia po "Sztuczną Inteligencję", która całkiem niedawno nauczyła się zmieniać polską mowę na tekst wyświetlany na ekranie w czasie niemal rzeczywistym. Już teraz robi to nieźle, choć czasami udaje jej się "wywołać śmiech na sali"...

Zazwyczaj, usługę instalacji i obsługi zestawu konferencyjnego VOX->TXT oferujemy jako opcję w ramach wynajmu pętli indukcyjnej ze zleconym pełnieniem nadzoru technicznego.

W skład zestawu wchodzą: monitor zainstalowany na mobilnym stojaku konferencyjnym, laptop ze stosownym oprogramowaniem, interfejs audio oraz przewody i przejściówki służące do połączenia monitora z laptopem i laptopa ze źródłem zsumowanego sygnału dźwiękowego...

 

Wynajem obwodowej /powierzchniowej/ pętli indukcyjnej dla osób niedosłyszących

Coraz częściej się zdarza, że Organizatorzy różnego rodzaju szkoleń lub konferencji stają przed pilnym wyzwaniem doposażenia sali w system wspomagania dla osób niedosłyszących w postaci pętli indukcyjnej. Jeżeli takie wyzwanie ma charakter incydentalny, to nie ma sensu (?) inwestować w instalację stałą. Można postawić na tymczasowość i pętlę wypożyczyć...

Usługa wynajmu pętli indukcyjnej obejmuje:

  • dostawę, adekwatnego do potrzeb, wzmacniacza pętli (dysponujemy urządzeniami mogącymi obsłużyć obszar pomieszczenia o powierzchni roboczej : ≤ 40m² lub ≤ 200m²)
  • wykonanie obwodowej pętli indukcyjnej systemem napodłogowym, przytwierdzonej do podłoża na zasadzie "tymczasowości" i odpowiednio zabezpieczonej,
  • wpięcie wzmacniacza pętli do zastanego systemu nagłośnienia sali lub w sytuacji awaryjnej, gdy podłączenie takie okaże się niemożliwe; instalacja mikrofonu elektretowego dla prelegenta
  • kalibracja systemu, dostosowanie do pracy w bezobsługowym trybie ciągłym
  • na życzenie Organizatora, pełnienie dyżuru technicznego w czasie trwania event'u
  • demontaż pętli indukcyjnej

Wzmacniacze pętli indukcyjnej dostarczane są w szczelnych, estetycznych obudowach, które /po wykonaniu kalibracji/ są zamykane i plombowane, by chronić System przed ingerencją osób postronnych.

Obudowy wyposażone są w mikroprocesorowy system termoregulacji, zabezpieczający urządzenia znajdujące się wewnątrz przed przegrzaniem.

Dla zapewnienia wizualnej kontroli działania pętli po zaplombowaniu obudowy oraz umożliwienia, osobom odpowiedzialnym za nagłośnienie sali, dokonywania /ewentualnych/ drobnych korekt amplitudy sygnału wejściowego w trakcie trwania spotkania, na ściance przedniej zainstalowany został /odpowiednio skalibrowany/ optyczny wskaźnik zmian poziomu sygnału wyjściowego w takt zmian amplitudy zmiksowanej transmisji dźwiękowej, dołączonej do wejścia audio wzmacniacza pętli.


Dysponujemy również urządzeniami kompaktowymi, które (na życzenie Organizatora) stanowić mogą dodatkowe wsparcie dla personelu obsługującego Wydarzenie (portiernie, recepcje, restauracje, itp...)

Wszystkie urządzenia, których używamy, spełniają wymagania normy EN60118-4.


Na życzenie Organizatora gotowi jesteśmy zabezpieczyć Wydarzenie sprzętem nagłośnieniowym.


Szczególnym rodzajem pętli indukcyjnych są pętle plenerowe, wykorzystywane podczas organizacji wydarzeń z udziałem osób słabosłyszących na "świeżym powietrzu". Ze względu na specyfikę pracy poświęciliśmy pętlom zewnętrznym oddzielny artykuł.


Artykuły powiązane:

Pętla indukcyjna 40m² - w praktyce, jaki to obszar działania?

Bezprzewodowy System Transmisji Dźwięku (System FM)

Zamiana mowy na tekst w czasie rzeczywistym

 

Załączniki:
PlikOpisOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (fachtech_pogladowa_oferta_wynajem_powierzchniowa_petla_indukcyjna_40mkw.pdf)Wypożyczenie powierzchniowej pętli indukcyjnej /do 40m2/Poglądowa oferta cenowa pomagająca potencjalnemu Inwestorowi wstępnie oszacować koszt wynajmu i usług powiązanych z realizacją tymczasowej pętli indukcyjnej o powierzchni działania 10-40 metrów kwadratowych.07-02-2024 13:59
Pobierz plik (fachtech_pogladowa_oferta_wynajem_powierzchniowa_petla_indukcyjna_200mkw.pdf)Wypożyczenie powierzchniowej pętli indukcyjnej /do 200m2/Poglądowa oferta cenowa pomagająca potencjalnemu Inwestorowi wstępnie oszacować koszt wynajmu i usług powiązanych z realizacją tymczasowej pętli indukcyjnej o powierzchni działania 40-200 metrów kwadratowych.07-02-2024 13:59