Pętla indukcyjna 40m²

w praktyce, jaki to obszar działania?

Często Organizator jest w rozterce, gdy dowiaduje się, że FachTech poleca wypożyczenie obwodowej pętli indukcyjnej 40m², gdy On ma zorganizować Wydarzenie na sali o powierzchni /powiedzmy/ 200m².

Oczywiście, jesteśmy w stanie objąć zasięgiem działania całą salę, ale z przyczyn praktycznych i ekonomicznych zawsze polecamy sprawdzone, wielokrotnie tańsze rozwiązania. Rzadko się, bowiem, zdarza by na spotkanie /powiedzmy/ 150 osobowe przybyło więcej niż kilka/kilkanaście osób niedosłyszących, wymagających zastosowania systemu wspomagania i /co chyba najważniejsze/ posiadających odpowiednie urządzenia do odsłuchu sygnału z pętli. Wystarczy wówczas, że zajmą miejsca w odpowiednio oznakowanym sektorze sali i... tyle...

Jaki, w praktyce, można zapewnić obszar działania pętli indukcyjnej 40m²?

Wszystko, rzecz jasna, uzależnione jest od topografii sali. Przybyły na instalację technik decyduje /w porozumieniu z Organizatorem/, czy zasięgiem działania mają być objęte wybrane rzędy lub kolumny krzeseł, a w przypadku zastosowania na sali wielu stołów dyskusyjnych - optymalnego dopasowania kształtu pętli do zastanych warunków.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć poglądowych dla:

- Stoły dyskusyjne lub ławki w stylu "szkolnym"

 

- Rzędy krzeseł

 - Kolumny krzeseł

 W każdej z wersji, zasięgiem działania tymczasowej pętli indukcyjnej 40m²

objętych jest ~50 miejsc siedzących.

 

Wynajem obwodowej /powierzchniowej/ pętli indukcyjnej dla osób niedosłyszących

Coraz częściej się zdarza, że Organizatorzy różnego rodzaju szkoleń lub konferencji stają przed pilnym wyzwaniem doposażenia sali w system wspomagania dla osób niedosłyszących w postaci pętli indukcyjnej. Jeżeli takie wyzwanie ma charakter incydentalny, to nie ma sensu (?) inwestować w instalację stałą. Można postawić na tymczasowość i pętlę wypożyczyć...

Usługa wynajmu pętli indukcyjnej obejmuje:

  • dostawę, adekwatnego do potrzeb, wzmacniacza pętli (dysponujemy urządzeniami mogącymi obsłużyć obszar pomieszczenia o powierzchni roboczej : ≤ 40m² lub ≤ 200m²)
  • wykonanie obwodowej pętli indukcyjnej systemem napodłogowym, przytwierdzonej do podłoża na zasadzie "tymczasowości" i odpowiednio zabezpieczonej,
  • wpięcie wzmacniacza pętli do zastanego systemu nagłośnienia sali lub w sytuacji awaryjnej, gdy podłączenie takie okaże się niemożliwe; instalacja mikrofonu elektretowego dla prelegenta
  • kalibracja systemu, dostosowanie do pracy w bezobsługowym trybie ciągłym
  • na życzenie Organizatora, pełnienie dyżuru technicznego w czasie trwania event'u
  • demontaż pętli indukcyjnej

Wzmacniacze pętli indukcyjnej dostarczane są w szczelnych, estetycznych obudowach, które /po wykonaniu kalibracji/ są zamykane i plombowane, by chronić System przed ingerencją osób postronnych.

Obudowy wyposażone są w mikroprocesorowy system termoregulacji, zabezpieczający urządzenia znajdujące się wewnątrz przed przegrzaniem.

Dla zapewnienia wizualnej kontroli działania pętli po zaplombowaniu obudowy oraz umożliwienia, osobom odpowiedzialnym za nagłośnienie sali, dokonywania /ewentualnych/ drobnych korekt amplitudy sygnału wejściowego w trakcie trwania spotkania, na ściance przedniej zainstalowany został /odpowiednio skalibrowany/ optyczny wskaźnik zmian poziomu sygnału wyjściowego w takt zmian amplitudy zmiksowanej transmisji dźwiękowej, dołączonej do wejścia audio wzmacniacza pętli.


Dysponujemy również urządzeniami kompaktowymi, które (na życzenie Organizatora) stanowić mogą dodatkowe wsparcie dla personelu obsługującego Wydarzenie (portiernie, recepcje, restauracje, itp...)

Wszystkie urządzenia, których używamy, spełniają wymagania normy EN60118-4.


Na życzenie Organizatora gotowi jesteśmy zabezpieczyć Wydarzenie sprzętem nagłośnieniowym.


Szczególnym rodzajem pętli indukcyjnych są pętle plenerowe, wykorzystywane podczas organizacji wydarzeń z udziałem osób słabosłyszących na "świeżym powietrzu". Ze względu na specyfikę pracy poświęciliśmy pętlom zewnętrznym oddzielny artykuł.


Artykuły powiązane:

Pętla indukcyjna 40m² - w praktyce, jaki to obszar działania?

Bezprzewodowy System Transmisji Dźwięku alternatywą dla wynajmu pętli indukcyjnych?

 

Załączniki:
PlikOpisOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (fachtech_pogladowa_oferta_wynajem_powierzchniowa_petla_indukcyjna_40mkw.pdf)Wypożyczenie powierzchniowej pętli indukcyjnej /do 40m2/Poglądowa oferta cenowa pomagająca potencjalnemu Inwestorowi wstępnie oszacować koszt wynajmu i usług powiązanych z realizacją tymczasowej pętli indukcyjnej o powierzchni działania 10-40 metrów kwadratowych.16-11-2023 22:48
Pobierz plik (fachtech_pogladowa_oferta_wynajem_powierzchniowa_petla_indukcyjna_200mkw.pdf)Wypożyczenie powierzchniowej pętli indukcyjnej /do 200m2/Poglądowa oferta cenowa pomagająca potencjalnemu Inwestorowi wstępnie oszacować koszt wynajmu i usług powiązanych z realizacją tymczasowej pętli indukcyjnej o powierzchni działania 40-200 metrów kwadratowych.07-09-2023 14:52

Bezprzewodowy System Transmisji Dźwięku

- alternatywa dla wynajmu pętli indukcyjnych?

Czy wypożyczenie bezprzewodowego systemu transmisji sygnałów dźwiękowych może być alternatywą dla zastosowania tymczasowej pętli indukcyjnej dla osób niedosłyszących?

Odpowiedź nie może być jednoznaczna, gdyż dobór środków technicznych w dużej mierze uzależniony jest od skali i charakterystyki Wydarzenia, które zamierzamy obsłużyć. Zazwyczaj szukamy kompromisu - "złotego środka" - który zapewni odpowiedni komfort niedosłyszącym Uczestnikom spotkania, a jednocześnie nie narazi Organizatora na nieuzasadnione koszty...

W dużym skrócie: ATS - Audio Transmission System (System Transmisji Dźwięku) to zespół, odpowiednio skonfigurowanych nadajników i odbiorników działających w paśmie radiowym UHF. Zwykle nadajnik podłączony jest do systemu nagłośnienia sali konferencyjnej, a odbiorniki rozdawane osobom słabosłyszącym. Odsłuch realizowany jest poprzez dołączone do odbiornika monosłuchawki lub wyjście liniowe AudioOut, w które wyposażone są odbiorniki.

Wypożyczenie zestawu ATS oferujemy jako alternatywę montażu tymczasowej pętli indukcyjnej, gdy na potencjalnym Wydarzeniu zadeklarowana jest liczba do pięciu osób niedosłyszących, które będą rozlokowane w sposób losowy na sali konferencyjnej.


Wszystkie urządzenia, których używamy, spełniają wymagania normy 2014/53/UE. Nie wymagają zezwolenia i zostały dopuszczone do użytkowania w krajach należących do UE oraz EFTA.